O autorce

Blog má za sebou už jeden rok blogování a já se konečně odhodlala se představit! :)

Ahoj,
jmenuji se Eva (v internetovém světě Awekki), je mi 17, jsem z Brna a tento blog je mým útočištěm. Miluju knihy a to byl také jeden z důvodů, proč jsem si  16. října 2011 blog založila. Nemyslela jsem si, že je to možné, ale od té doby mám knihy ještě radši a dala jsem svému čtení nějaký směr. Dokonce uvažuji i o tom, že půjdu studovat žurnalistiku. O tomto oboru jsem před blogováním nikdy ani neuvažovala.

Tak, přesuneme se od historie k současnosti a přímo k mé osobě. Studuji gymnázium, na šestileté sekci a právě jsem v 5. ročníku (jako kdyby ve třeťáku). Mám šest předmětů ve francouzštině, takže si určitě dokážete představit, že je to namáhavé :D To byl i jeden z důvodů, proč se blog jmenuje tak jak se jmenuje. Mon univers parallèle = Můj paralelní vesmír. Původní plán byl nikomu o blogu neříkat a taky se mi to skoro podařilo. Více než půl roku o blogu, kromě rodiny, nikdo nevěděl. A ani teď to neví všichni přátelé. Je mi to tak příjemnější, protože přece jen tohle jsou mé myšlenky a názory a když si je čte někdo, koho osobně neznám, není to tak hrozné, jako když si to čtou mí přátelé. A proč francouzština? Jednak je teda součástí mého života stejně jako knihy, ale taky se mi zdálo, že blogů s českými či anglickými názvy je u nás v Česku hodně a já se chtěla trochu odlišovat. A to se mi snad podařilo :)

A abyste si nemysleli, že jsem nějaká knihomolka, která neustále sedí doma a čte, tak se nenechte zmýlit! :D Miluju sport a své přátele. V současné době navštěvuji kurzy sebeobrany a zatím se mi to líbí. Poměrně dlouho jsem plavala, ale minulý rok jsem se rozhodla, že toho nechám. Jednu dobu jsem také hrála volejbal, ale skončila jsem po 4 měsících, protože mě to prostě nechytlo. Myslím, že mi to i celkem šlo, pár míčů jsem dokonce odpálila (:D), ale prostě to nebylo ono a vrátila jsem se k plavání. Kdysi dávno jsem i baletila či hrála na klavír a spoustu dalšího, jenže jsem nestálý člověk a většinou jsem po pár letech skončila.

K mým mimoškolním aktivitám patří i nauka plavání malých dětí. Jsem teprve v zácviku, ale myslím, že mne děti mají rády :D Dokonce jsem za to i placená, takže je to jeden ze způsobů jak si vydělávám na knihy (nemám kapesné, takže je to v podstatě můj jediný příjem).

Co se týče blogu a mých recenzí, mám jeden problém. Velmi často se mi stane, že místo 'jsem' napíšu 'jsme' a naopak. Takže se prosím nedivte, schizofrenii netrpím, jen si mé prsty nerozumí s mozkem. A taky 'mě' a 'mně' mi dělá problém, tuhle kapitolu v gramatice úspěšně ignoruji posledních pár let a do textů tyto tvary sázím víceméně náhodně.  Jinak většinou se snažím nedělat chyby, ale to co píšu si po sobě nečtu, takže ve většině případů zanechávám hrubky. Proto prosím, nemějte mě za negramota a na případné nepřekousnutelné chyby mě upozorněte v komentářích. Ráda to napravím :))

Ve zkratce
oblíbený spisovatel: Dan Brown, Darren Shan, Rick Riordan, Meg Cabot
oblíbená série: Hunger Games, Chaos, Drahokamy
oblíbené nakladatelství: CooBoo, Knižní klub, Fragment
oblíbené knihkupectví: Knihy Dobrovský, Barvič a Novotný, arara.cz
oblíbené místo na četní: postel, letadlo, v létě houpačka
oblíbená záložka: všechno co mám po ruce
oblíbená knižní vůne: Štvanice
oblíbený žánr: fantasy, YA, občas horory a romány
miluji: vůni knih, plnou knihovnu, když je mi teplo v zimě, čokoládu, krásné záložky, obálku Lodi mezi hvězdami a Pod nekonečnou oblohou, Meg Cabot, sport, svého psa,...
nesnáším: nadměrné sebevědomí, oranžovou, L.J. Smith, dlouhé popisy přírody a dalších nezajímavých a k ději nepodstatných věcí, žluté jídlo, Alyson Noel, podlézavost, trapné vtipy,...

Tohle by snad už mohlo být vše, takže konečně víte, kdo stojí za tímto blogem. Jsem ráda, že ho čtete a snad budete číst i nadále.

4 komentáře:

 1. Krásne fotky, ani som netušila, že si taká krásnučká 8)
  A rozhodne by som z tvojho písania povedala, že si staršia!
  Prajem ti, aby blog naďalej tak krásne prosperoval a aby si robila v živote to, čo ťa bude baviť 8) Fakt si dobre vyber! Osobná skúsenosť 8D Kiež by som s blogom začínala v takom mladom veku ako ty, tiež by som si vybrala žurnalistiku 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :)) Jsem ráda, že mám tak milé čtenáře :D

   Vymazat
 2. Moc zajímavá a krásná knihomolka :) Jéé plavání, jak já bych chtěla plavat, ale nemohu, to Ti závidím :) A nadměrné sebevědomí přímo nenávidím, navíc když se k tomu přidá arogance mám o konflikt zaděláno :D

  OdpovědětVymazat
 3. Ahojky Awekki,
  ráda bych tě informovala o knize Nenávidím a miluji, kterou jsem napsala pod pseudonymem Susan Thomas. Jelikož začínající autor tvrdou skývu chleba má, snažím se ji tímto způsobem trošku zviditelnit. Snad mi to odpustíš. :) Kdybys měla zájem, právě probíhá soutěž o výtisky na stránce http://www.stmivani.eu/34-souteze/soutez-o-knihu-nenavidim-a-miluji-od-susan-thomas/.
  Více informací o knize, první kapitola i o tom, kde knihu zakoupit můžeš najít na stránkách: http://www.nenavidimamiluji.cz.
  Děkuji a přeji pěkné dny
  Ať se splní i tvé sny
  Susan Thomas
  SusanThomasBook@gmail.com

  OdpovědětVymazat

Děkuju za tvůj komentář :))