Knižní vzpoura

Co mají většinou společné dystopie, které čteme? Zvrhlý systém, proti kterému se vzbouří určitá skupina. Hunger games, Divergence, Chaos a mnoho dalších. Proč se tedy nepřiblížíme našim hrdinům a nepokusíme se vzbouřit proti zažitým stereotypům? Ne každá změna musí být dobrá, to zase ne, ale třeba během této výzvy objevíte něco, co se vám zalíbí. Takže se nebojme a pojďme trochu experimentovat!
Už jste někdy četli ve vaně? Ano? A zkoušeli jste si číst za chůze? Máte zároveň rozečteno více knih? Tak to máte z části vyhráno, protože o toto v Knižní vzpouře půjde. Vyzkoušejte si to, co obvykle odsuzujete nebo to, čeho se bojíte.
Výzva bude probíhat v listopadu a prosinci. Za tyto dva měsíce bude vaším úkolem vyzkoušet něco ze seznamu misí (úkolů), které nejsou u čtenářů obvyklé. Najdete ho o pár řádků níže. Za každých pět odškrtnutých misí se posunete ve vojenském hodnocení o kousek výše. Všichni začínáme na úrovni Vojín a celkově je možné dosáhnout až 5. levelu, kdy automaticky získáváte hodnost Generál (30 misí). Tímto společně vytvoříme imaginární armádu, které nám pomůže zbořit uniformní stereotypy.
Vím, že některé z úkolů jsou opravdu barbarské, nechci po vás, abyste je splnili všechny. Klidně si vymyslete svoje mise. Jde prostě jen o to, vyzkoušet něco nového.

Mise a odznaky

- čteme neustále
ve vaně

za chůze

v obchodě/převlékací kabince

při čištění zubů
pod lavicí (ve škole) 
u jídla
v divadle/kině
při posilování
...

knižní barbarství
ohnutí rohu místo záložky
založení knihy čímkoli, co je po ruce
podtrhávání zajímavých vět
rozečtení dvou a více knih
...


- diagnóza: knihomolství
            porovnávání vůně knih
přeskládání knihovny
blogování o knihách
bezcílné procházení knihkupectví
chlubení se novými knihami lidem, které to vůbec nezajímá
vnucování knih lidem, kteří o to nestojí
upřednostňování čtení před školou/prací
upřednostňování čtení před úklidem
nakupování nových knih, přestože potřebujeme něco jiného/máme hromadu nepřečtených na stole
účast na knižním srazu 
účast na knižním veletrhu
účast na autogramiádě
dopisování si s autory
...
...ano, všímáte si dobře. Mise jsou rozděleny do kategorii, ale to nic neznamená, je to jen pro přehlednost. A umíte dobře počítat, opravdu je misí jen 25, i když na Generála jich potřebujete 30. Co to znamená? Musíte si je vymyslet sami! A proč? Protože nejvyšší hodnost není jen tak pro někoho, musíte si ji zasloužit. Nápady  na mise sbírejte všude kolem sebe.
Svůj postup si můžete zapisovat na svůj blog, do deníku, na nástěnku,... je úplně jedno kam. Můžete se u toho i vyfotit! V podstatě si to nemusíte ani nikam psát pokud nechcete, záleží jen na vás. Pokud blog nemáte a chtěli by jste svoje postupy někde zveřejnit, stačí mi napsat a nějak se dohodneme. A pokud blog máte, nebylo by špatné vytvořit si novou stránku nebo rubriku, do které budete své aktualizace zapisovat. Do menu nebo někam do panelu si můžete i umístit obrázek s hodností, které jste dosáhli. Pro orientaci se prosím zapiště do linkovače na konci článku.
Tohle je moje první výzva, kterou vytvářím, takže se omlouvám za chyby a nejasnosti. Pokud byste na něco narazili, stačí napsat a vše vysvětlím nebo opravím.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))