čtvrtek 3. října 2013

Recenze: Znamení Athény (Bohové Olympu 3)

 Autor: Rick Riordan
Vyšlo:  03/13
Nakladatel: Fragment
Žánr:  fantasy
Anotace:
Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum.
 Podaří se jim nalézt tajemná znamení bohyně Athény, která jim v boji proti zlu pomohou? Gaia, síla mocnější než všichni bohové, se dál probouzí a ohrožuje budoucnost civilizace.
Čas ubíhá a posádka Arga se musí vydat do boje za záchranu lidstva...

O autorovi:
Rick Riordan je mnohonásobně oceněný autor knižní série Percy Jackson a Olympané určené pro mládež a detektivní série Tres Navarre pro dospělé. Rick Riordan učil patnáct let angličtinu a dějepis na státních i soukromých školách v San Francisco Bay Area v Kalifornii a v Texasu.
V roce 2002 získal od školy Saint Mary´s Hall jako první učitel této školy ocenění Master Teacher. Riordan žije se svou ženou a dvěma syny v San Antoniu.
                                            
Starověké Řecko a Řím. Dávní nepřátelé se po dlouhé době setkají a budou muset spolupracovat. Percy a jeho přátelé zase slyšeli proroctví, které má hrdinům pomoci zachránit svět. Sedm statečných polobohů z obou táborů se spojili a společně mají v plánu porazit nejmocnějšího nepřítele. Gaia se probouzí a jen těchto sedm hrdinů může zachránit svět.

Znamení Athény je třetí díl série Bohové Olympu. Příběh se chýlí ke konci a proto i děj této knihy je dramatičtější a akčnější. Lidé i další bytosti umírají, hrdinové se hádají a oba tábory polokrevných - římský i řecký- válčí mezi sebou. Rick Riordan už nepíše knihy pouze s jednou dějovou linkou, která není nijak složitá na sledování, ale čím déle série z prostředí polobohů píše, tím složitější a působivější jsou i jeho knihy. Dá se říci, že knihy stárnou se čtenáři. První díl Percyho byla lehká pohádka, ale Znamení Athény je už někde jinde. Naštěstí. Jen je škoda, že základní kostra příběhu zůstává pořád stejná. Hrdina se dozví proroctví a vydá se na výpravu. Snad poslední dvě knihy budou o něčem jiném.

Hrdinové se jako vždy potýkají s různými příšerami a monstry, díky kterým je nám přiblížen svět Antiky. Principy božství a válek mezi Titány a Olympany jsou tímto způsobem zobrazení lehce pochopitelné pro čtenáře. Konečně se také z USA dostáváme na starý kontinent a přímo do Mare Nostrum - Středozemního moře. Takže jak hrdinové, tak i my se vracíme ke kořenům a v budoucnu to vypadá na opravdu velkou bitku.

Znamení Athény je určitě nejlepší kniha, kterou Riordan napsal a vzhledem k tomu, že se kvalita jeho knih zvyšuje, tak další dva díly, z této pentalogie budou pořádný masakr. Jak to tak vypadá, tak nejen, že se polobohové dostali do Evropy, tak v příštím díle se dokonce dostanou i pod ní. Proto si nenechte ujít tento ani ten příští ze série Bohové Olympu!

Hodnocení:
+ asi bych se opakovala, stejně jako v každé recenzi o Percym, takže tentokrát stačí říct, že je to to jen naprosto úžasná kniha          
- žádné

Dávám 10 bodů z 10.
Děkuji nakladatelsví Fragment za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete objednat na jejich internetových stránkách

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))