sobota 30. března 2013

Recenze: Nepřítel mého nepřítele

 Autor: Kateřina Petrusová
Vyšlo:  02/13
Nakladatel: Fragment
Žánr:  detektivka, romantika
Anotace:
Dluhy se musí platit.
To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět?
Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?
                                            


Být policistkou není jednoduché. Protidrogové zátahy dokážou být velmi často nebezpečné. Joan Westová to zažila na vlastní kůži. Poslední zátah byl poslední kapka. Všechno se zvrtlo a ona byla nucena prozdradit svou tajnou identitu. A říct své jméno králi podsvětí není moc chytré...
Joan je pracující svobodná matka, zcela vytížená a bez času pro sebe. Její dcera Amy je pro ní vším, takže když jí ji unesou, celý svět se jí zhroutí. Rozhodne se přistoupit na podmínky únosce, ale ten ji staví do hodně nebezpečné situace. Dokáže Joan zabít cizího člověka jen aby získala svou dceru zpět?
Pamatujete si na  Paige a Michaela? Ano? A že jejich jména marně hledáte na prvních stránkách této knihy? Nebojte, jsou tam, ale schovaní :) Tento příběh je ale o někom jiném a zaujme vás stejně jako ten předchozí. Kateřina Petrusová prostě psát umí a je jedno kom. Přesto jsem ale skákala radostí při každé zmínce o mé oblíbené dvojici.
Prvnímu dílu jsem nic nevytkla, přestože ode mě dostal jen 7 bodů. Proč tak málo? Ano, je to kvalitní příběh, který se dobře čte a zaujme, ale neschovává v sobě to "něco" víc, co prostě musí mít každá dokonalá kniha. A jak je to s pokračováním? Ano, už tady to "něco" bylo, ale bohužel jen kousek.
Nemůžu si pomoct, ale stále mi tam něco chybí. Příběh za sebou nechá jen lehkou stopu, chtělo by to asi něco výraznějšího, co mě donutí vzpomínat s úsměvem nebo nezodpovězenou otázkou. Takže předpokládám, že Kateřina Petrusová se neustále zlepšuje a já ve třetím díle konečně nejdu to své "něco". Tedy nevím, jestli nějaký další díl bude, konec je poměrně uzavřený, ale bylo by pěkné celou sérii zakončit vynikajícím třetím dílem.
Zápletka tohoto dílu není tak jednoduchá jak u prvního, už je tu více částí, které musíme sledovat a celkově je děj propracovanější. Hlavní hrdinka Joan je velmi podobná Paige, obě jsou to silné a nezávislé ženy, které se sebou nenechají zametat. Robert je charismatický a nebezpečný. Přesně to pravé lákadlo pro každou ženu. Kdo by mu odolal, že? Tímto se tedy řadí do mého seznamu Můj budoucí manžel. Uff, už v něm začíná být trochu přeplněno :D
Líbí se mi, že název Nepřítel mého nepřítele úplně odpovídá ději knihy. Sice to trochu prozrazuje děj dopředu, ale nevadí, je to přesný název, který knihu charakterizuje.
Konečné hodnocení? Nepřítel mého nepřítele je lepší než první díl. Příjemné osvěžení mezi povinnou četbou nebo depresivními dystopiemi. Chemie mezi hlavními postavami je kouzelná a funguje opravdu skvěle. Vytknout se dá  jen opravdu málo a to dokonce jen to mé "něco", které nedokážu pojmenovat.
Hodnocení:
+ zajímavé téma                                    -chyběla mi rekapitulace předchozího dílu
+ chemie mezi hlavními postavami               - stále hledám to "něco"


Dávám 8 bodů z 10.
Děkuji nakladatelsví Fragment za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete objednat na jejich internetových stránkách.
1 komentář:

  1. Kniha byla úžasná :D Kateřina je skvělá spisovatelka :) Johnny má skvělé hlášky a s Robertem tvoří přímo "vražednou" dvojku :D :)

    OdpovědětVymazat

Děkuju za tvůj komentář :))