středa 19. září 2012

Soutěž: Znáte je všechny? - 7.kolo


Skore je momentálně velmi zajímavé, takže jsem se rozhodla tohle kolo trochu ozvlášnit. Bude jen jedna otázka a bude za tři body. Knihu Tak padne náš svět jste možná všichni nečetli, ale to nevadí, nebude záležet na tom, co všechno víte (přestože právě to je předmětem téhle soutěže), ale tentokrát bych ráda znala váš názor. Odměnu v hodnotě tří bodů získá 5 nejzajímavějších názorů. Tak hodně štěstí :)

Tak padne náš svět

Autor: Megan Creweová
Vyšlo: 27.3.2012
Nakladatel: Egmont
Žánr:  dystopie
Anotace:
První část dystopické trilogie!
Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví.
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.
Odakz na ukázku zde

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))