sobota 1. září 2012

Soutěž: Znáte je všechny? - 1.kolo


Tak, pokud jste si už přečetli INFORMATIVNÍ ČLÁNEK, můžeme přistoupit k samotnému soutěžení! Jako první jsem vybrala knihu Hlas nože od Patricka Ness ze série Chaos. Tuto knihu mám velmi ráda a jak si můžete přečíst v mé recenzi, dala jsem jí plný počet bodů. Odpověď na otázku hledejte buď v anotaci, na internetu či přímo v knize. Pokud si na odpověď vzpomenete sami, tak super, máte můj obdiv :)

Hlas nože  


 Autor: Patrick Ness
Vyšlo:  15.6.2010
Nakladatel: Jota
Žánr: dystopické fantasy
Anotace:
Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních.
Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá.Lehčí úroveň (1b.): 
Co způsobuje vir, který napadá obyvatele Nového světa?

Těžší úroveň (2b.):
Jak se jmenuje pes, který Todda provází na jeho cestě?


Všem přeji hodně štěstí, další kolo bude spuštěno 4. září a doporučuji si pro oživení přečíst Rudou jako rubín!

4 komentáře:

  1. Môžem si vybrať len jednu úroveň?

    Aaaa ešte, keď v prvom kole odpoviem na otázku ťažšej úrovne, môžem potom v ďalšom odpovedať na otázku tej jednoduchšej, alebo už ostávam stále v jednej úrovni?

    OdpovědětVymazat
  2. Dobrá soutěž o skvělou knížku! :)

    OdpovědětVymazat

Děkuju za tvůj komentář :))