čtvrtek 13. září 2012

Recenze: Zápas o osud lidstva (Mayské proroctví)

Autor:  Christy Raedeke
Vyjde: 08/2012
Nakladatel: Fragment
Žánr:  fantasy
Anotace:
Šestnáctiletá Caity odhalí význam podivných znaků vyřezaných v obložení svého pokoje. Jde o dávné mayské proroctví, které jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva.
 Bude mít dostatek sil a především odvahy vzít na sebe nelehký a nebezpečný úkol?
                                               

Caity Mac Firelandová vždycky chtěla být objevena. A nejlépe se ještě sát slavnou. Takovýto sen má mnoho z nás, čekáme na lovce talentů, abychom mu mohli ukázat co umíme. Jenže, ne každému se to podaří. Spíše nikomu, protože každý je svého štěstí strůjce a máloco nám spadne přímo do klína. Ale Caity měla toho štěstí hodně a někdo ji objevil. Objevil ji vesmír.

Cathiina rodina zdědí malý hrad ve Skotsku a kromě velkého množství prázdných pokojů získali spoustu tajemství a jednu malou opičku k tomu. A Cathy zjišťuje, že by si pro příště měla dávat větší pozor na to, co si přeje, protože díky novým událostem získává nové a nové nepřátele.

Mayské proroctví je dobrodružný román pro mladší čtenáře. Akce, napětí a tajemno. A také romance, ta v knize pro mladé nesmí chybět. Čtení této knihy si užijete a budete neustále přemýšlet jestli se Cathy všechno povede. Osud si pro ni připravil opravdu velkou misi a v jejím úspěšném splnění jí budou pomáhat přátelé po celém světě.

Mayové byli ve své době velmi vyspělý národ, v některých ohledech jsme oproti nim stále pozadu. Například jejich kalendář končí datem 21.12.2012 což může znamenat konec světa nebo jen velkou změnu. Vědcům se bohužel ještě nepodařilo přesně objasnit, proč v tento den Mayský kalendář končí, ale prosinec se blíží, takže bude mít už brzy možnost to zjistit.

Zápas o osud lidstva má velmi pěknou a originální obálku. Každou kapitolu doplňuje symbol a narazíme i na různé nákresy, které text oživují. Kromě suchého popisu děje a rozhovorů jsou v knize i přepsané chaty či emaily, ve kterých je použit slang. Díky tomu Mayské proroctví není nudné a vy máte možnost sžít s s hlavní hrdinkou.

Christy Raedeke napsala zatím jen dva díly z plánovaných tří a ten druhý je hodnocen mnohem lépe než Zápas o osud lidstva. Takže přestože má kniha nějaké mouchy, je to jen dobře, protože v dalších dílech budou odstraněny a zbude jen kvalitní a strhující příběh.
Hodnocení:
+ originální námět                 - někdy zmatené
+ plynulý děj                        - někdy nereálné
+ nákresy, symboly,...                                            
Dávám 7 bodů z 10.
Děkuji nakladatelsví Fragment za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete objednat na jejich internetových stránkách.2 komentáře:

  1. Plánuju si ji přečíst :) Tak snad se mi bude líbit :D

    OdpovědětVymazat
  2. Taky si plánuju přečíst. Uvidíme, jak se mi to bude líbit :)

    OdpovědětVymazat

Děkuju za tvůj komentář :))