čtvrtek 20. září 2012

Recenze: Procitnutí (Hororland 1)

Autor:  Petr Kopl
Vyjde: 08/2012
Nakladatel: Fragment
Žánr:  horor
Anotace:
Trpíte nočními můrami, strachem ze tmy, nebo nespavostí? TENTO KOMIKS NENÍ NIC PRO VÁS!
Martin Lafetka donedávna patřil k těm nebohým náctiletým, kteří se chtějí za každou cenu odlišovat od okolí. Snad by raději zemřel, jen aby byl zajímavý. Ale pozor na přání…! Když se probudíte v márnici se znamením věčnosti na hrudi a duchové začnou vstávat z hrobů, tajemné síly světa živých i mrtvých se budou přetahovat o vaši duši, dali byste cokoli za to, abyste aspoň chvíli byli zase normální. To je však jen začátek… Martinovy pravé schopnosti se brzy projeví. 
                                                
Co se stane když zemřeme, ale naše povinnosti na Zemi ještě nebudou dokončené? Pomůže nám někdo? Odpověď je ano. Existují tzv. Vzkříšenec, kteří nám na onen svět pomohou. Jedním z těchto vzkříšenců se stal i Martin Lafetka. A my můžeme sledovat jeho cestu...

Procitnutí není jen tak obyčejní komiks. Mluví k vám přímo a přímo vás oslovuje. Děj uvnitř se vás týká a nenechá vás klidně spát. Přestože se vám na první pohled bude zdát nereálné, budete o Hororlandu muset přemýšlet. A to že ho přečtete ani ne za 30 minut zážitku neubírá.

Martin Lafetka býval obyčejný kluk jako kterýkoli jiný, kterého můžete potkat na ulici. Jen byl trochu mimoň. Ale tím správným způsobem. Číst knihy a chození do divadla není ničím zvláštním, ale když to dělá pubertální kluk, tak už to údajně zavání podivínstvím. A kvůli tomu, že byl více duševně vyspělý než jeho vrstevníci zaplatil životem...

V příběhu se střídá současnost s minulostí. Některé pasáže jsou méně zábavné než druhé, ale i tak jsou pro čtenáře příjemným počtením. Jednotlivé obrázky jsou jednoduché, ale propracované a snadno pochopitelné. A tak jako u doprovodného textu, mluví přímo ke čtenáři. Je jen potřeba sledovat pohyb očí postav, ale i pozadí za nimi. V klasické knize těžko najdete odkaz na jiné dílo autora, ale v tomto komiksu je možné vše.

Děj je spíše úvodem do života i "neživota" po něm. Vzhledem k tomu co se dělo v epilogu se máme na co těšit.
Hodnocení:
+ mluví přímo ke čtenáři                  - dějově teprve rozjezd
+ hrdina má rád Hamleta                   - krátké
                                  
Dávám 7 bodů z 10.
Děkuji nakladatelsví Fragment za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete objednat na jejich internetových stránkách.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))