sobota 25. srpna 2012

Už znáte: Au pair - léto začíná?

Říkáte si, že vám tohle jméno něco říká? Že jste ho už určitě slyšeli? Ano, Au pair není jediná kniha Melissy de la Cruz, které u nás vyšla, nesmíme zapomenou na poměrně známější sérii Modrá krev, která se taky většinou odehrává ve vyšších kruzích společnosti, ale nadpřirozených bytostí. Od Au pair nečekejte žádné zázraky, ale ani upíry. Přesto je kniha skvěle napsaná a se třemi hrdinkami se lehce žijete. Z Modrokrevných jsem četla pouze první díl, ale nelíbil se mi tolik jako Au pair. V Česku vyšly první dva díly série a nakladatelství BBart neuvažuje o vydání dalších dílů a to je škoda. Ale i přesto je každá kniha příběh sám o sobě a další díly nejsou bezvýhradně nutné.Tuto sérii doporučuji.

Autor: Melissa de la Cruz
Žánr: Dívčí román
Anotace:
Seznamte se s Marou Watersovou, Elizou Thompsonovou a Jacqui Velascovou, novými au pair v jedné z nejbohatších rodin v New Yorku, které prožijí nezapomenutelné léto v jednom z nejexkluzivnějších míst: v Hamptonu. Pro hodné děvče Maru je tato práce únikem ze zoufale monotónního léta v Massachusetts. Eliza, která v minulosti získala titul Ideální dívka New Yorku, ví, že se jí tak naskýtá rychlá cesta zpátky do módního světa, který nikdy nechtěla opustit. A pro brazilskou „sexbombu“ Jacqui představuje jízdenku za přítelem do Ameriky, který jí slíbil, že napíše e-mail, hned jak se dostane domů, ale ne-udělal to. Koneckonců, co vlastně obnáší práce au pair? Přes den naplácat na dětičky krém na opalování a po večerech chodit na dýchánky na nejžhavější půdě, ne? Omyl! Eliza se zoufale snaží ututlat práci au pair před svými nanejvýš zhýčkanými přáteli – ti si totiž myslí, že je stále bohatá jako dřív. Mara našla obrovské zalíbení v Ryanovi, starším a nesmírně atraktivním bratrovi dětí, které hlídá. A Jacqui má zlomené srdce, když pochopí, že její životní láska byla pouhým flirtem. Pokud se děvčatům podaří zvládnout povinnosti au pair a současně hamptonský společenský život, může z toho být nejneuvěřitelnější léto jejich života. Aby to vyšlo, budou muset držet pospolu. Dokážou to?

8 komentářů:

 1. Na túto knihu som už na internete naďabila a myslím, že na spríjemnenie leta by to nemuselo byť zlé. Keď na ňu raz natrafím, isto si ju prečítam :)

  OdpovědětVymazat
 2. Au Pairs jsem četla dva díly a moc se mi líbily, přišlo mi to trochu jako Gossip Girl, ale lepší.
  Tohle mě na BB artu štve, mají to ve zvyku, začnou vydávat dlouhou sérii, tempem 1-2 knihy za rok, a pak přestanou a vrhnou se na novou sérii, třeba i od stejného autora. Třeba od Melissy de la Cruz teď vydávali tu Modrou krev, a teď k tomu přidali ještě Čarodějky z East Endu - takhle se vydání těch sedmi dílů nikdy nedočkáme a pravděpodobně to taky nevydají celé.
  To samé se Sarou Shepard, mají rozvydávané Roztomilé malé lhářky, a místo toho, aby si pospíšili s vydáváním, aby čtenáři nemuseli tolik čekat, tak vydávají Hru lží, která bude stejně dlouhá jako Lhářky. A těch sérií, co nedovydali... Jezdce časem, To je Ona, Gossip girl trojčata, nebo třeba tadyhle Au Pairs... To mě na nich trochu mrzí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, mě nejvíc mrzí právě Jezdci časem, zvlášť po tom jak skončil druhý díl. A co vím, tak psát jim, že zájem o ty knihy je, nepomáhá. Je to škoda.

   Vymazat
 3. Tak tohle bych rozhodně netipla za dílo autorky modré krve :D Příští rok se chystám vycestovat jako au-pairka, takže si tak jako tak plánuju shánet knihy na toto téma :) Tahle je odtěď v seznamu :D

  OdpovědětVymazat
 4. Tak tato kniha mě zaujala, ale doceli to připomíná jiné dvě knihy, myslím, že se jmenovaly Holky na hlídání nebo tak nějak!

  OdpovědětVymazat
 5. Túto knihu si isto prečítam! Diky za tip :)

  OdpovědětVymazat

Děkuju za tvůj komentář :))