neděle 24. června 2012

Recenze: Vyvolení (Temná akademie 1)

Autor:  Gabriela Poole
Vyšlo: 05/2012
Nakladatel: Fragment
Žánr: fantasy

Anotace:
Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější...
Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.

Casiie získala stipendium na Darkově akademii, prestižní škole pro děti boháčů. Na první pohled je jasné, že mezi ně obyčejná a chudá dívka, jako je Cassie, nezapadá. Ale jak velmi rychle zjišťuje, na akademii se děje něco zvláštního a všichni nejsou tak dokonalí jak se tváří.
Akademie není jen tak obyčejná škola, pod vedením pana Darka se akademie stěhuje každý rok jinam a letos byla vybrána Paříž, město lásky. Děj knihy se ale více odehrává víc ve škole, než ve městě, tak moc francouzštiny neočekávejte. celkově je kniha ideální pro mladší čtenářky nebo nenáročné čtenáře, protože dějově je kniha velmi jednoduchá a přehledná. Dominantní jsou dialogy a nemusíte čekat ani zbytečné popisy, které by děj jen zpomalovaly. Díky tomu kniha plyne velmi rytmicky a nebudete mít problém knihu přečíst za jediný večer.


,,To jako že ti nekoupí další ekipu poníků? Ty ubohá princezno. Asi si budeš muset vystačit s těmi starými."

Vyvolení je první díl nové série Temná akademie, kterou u nás vydává Fragment ve formátu, který je velmi sympatický. Tyto "malé knihy" skvěle padnou do ruky a na léto jsou přímo ideální, protože se s nimi skvěle cestuje a nikde nepřekážejí.
První díl je více méně takovou ochutnávkou a úvodem do děje, větší množství akce a napětí můžeme očekávat v dalších dvou dílech. Temná akademie je ideální pro odpočinek a načerpání sil po právě končící školním roce :)

Dávám 5 bodů z 10.
Děkuji nakladatelsví Fragment za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete objednat na jejich internetových stránkách nebo na stránkách www.arara.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))