sobota 16. června 2012

Recenze: Polibek nesmrtelnosti

Autor: Alice Moon
Vyšlo:  05/12
Nakladatel: Fragment
Žánr:  fantasy
Anotace:
Jako by nestačilo, že je Sára osamělá a nemá mnoho přátel, neustále ji navíc pronásledují hororové sny. Když na začátku školního roku nastoupí do Sářiny třídy nový kluk Dustin, její život se převrátí naruby. K tajemnému spolužákovi ji něco nevysvětlitelně přitahuje. Zdá se jí, že je spojuje jakési neznámé, velmi silné pouto. Sářina jediná kamarádka May se jí však snaží Dustina rozmluvit. Co před Sárou skrývá? Kdo je záhadný Dustin a jaké je jeho tajemství?
                                                           


Sára Eastwoodová doufala, že uteče minulosti a začne nový život v novém městě. Malé městečko Rapids je velmi odlišné od Chicaga, kde Sára před tím bydla, ale hlavně je tiché a klidné. Bohužel jen do chvíle, kdy do města přijede nový, tajemný kluk jménem Dustin.

Na první pohled může kniha působit jako klasický romantický slaďák s prvky fantasy pro náctileté dívky a bohužel se tohoto označení Krvavá romance nezbaví ani na posledních několika stránkách. Kniha totiž přesně odpovídá obálce, romantika s pár rádoby tajemnými a děsivými prvky. Nechci tím říct, že by Polibek nesmrtelnosti byl špatná kniha, to opravdu ne. Jen prostě neurazí, ale ani nenadchne.

Pokud hledáte knihu u které si odpočinete a naberete síly na další den, tak netuším, zda je Krvavá romance tou pravou volbou. Záleží na tom. jak moc knihu budete brát vážně. Pokud si chcete pouze přečíst lehký fantasy horor a moc nad dějem nepřemýšlet, tak Krvavou romanci doporučuji.
Jenže pokud patříte mezi ty, kteří nad knihou opravdu přemýšlejí a snaží se pochopit logiku textu, tak Polibek nesmrtelnosti u vás asi moc nepochodí. Děj je zmatený a občas nesouvislý, některé dialogy jsou až příliš strojené a nepůsobí přirozeně, chování postav je občas také mírně podivné. Ale když nebudete v knize moc šťourat a necháte se unést dějem, bude se vám Polibek nesmrtelnosti líbit.

Konec je velmi otevřený a láká čtenáře na pokračování. Možná byla kniha původně o trochu delší, protože závěr knize téměř chybí a po šokujícím odhalení tohoto druhu by se hodilo napsat ještě pár závěrečných slov a ne jen knihu rázně utnout.

Dávám 5 bodů z 10.
Děkuji nakladatelsví Fragment za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete objednat na jejich internetových stránkách nebo na stránkách www.arara.cz.

1 komentář:

  1. Mě kniha vůbec nezaujala, měla jsem docela problém ji dočíst. Celkově mi přišla nudná a vůbec se netěším na druhý díl...

    OdpovědětVymazat

Děkuju za tvůj komentář :))