pátek 25. května 2012

Recenze: Nikdo není bez viny (Paranormálové 2)

Autor: Kiersten Whiteová
Vyšlo: 05/2012
Nakladatel: Fortuna Libri
Žánr: fantasy, paranormálové,...
Anotace:
V další
m dílu Paranormálů se opět setkáváme s Evií, která bude tentokrát kromě svých obvyklých problémů s vílami, upíry a Mezinárodní agenturou pro zadržování paranormálů řešit i problémy, které trápí spoustu dívek jejího věku. Podaří se jí se svými problémy poprat? A jak skloubí lásku k vodouchovi, školu a práci s paranormály? Stojí za útoky na Evii víly? A proč se ve městě objevují stále noví paranormálové a pozorují ji? I když jsou její rodinou přátelé a MAZP, zjistí Evie něco o svých rodičích? To vše se dozvíte ve druhém dílu s podtitulem Nikdo není bez viny. Paranormálové nabízí svět plný nebezpečí, ale i pevných přátelství. Prolínání nadpřirozeného a lidského světa rozhodně autorka neochudila o napětí a humor.

O autorce:
Paranormalcy (neboli Zlodějka duší) je debutem Kiersten Whiteové.Má vysokého manžela a dvě malé děti, se kterými žije poblíž oceánu docela normální život. Tahle přemíra normálnosti vedla k její zájmu o nadpřirozeno, včetně upírů, víl a popové kultury. Kromě Série Paranormálové přispěla povídkami do několik antologií.
                                                                                                                   

Evie opustila to co znala a rovnýma nohama skočila do,,normálního" světa. Bydlí s kamarádkou upírkou, chodí na střední a plánuje kam půjde na vysokou. Má skvělého přítele, práci a jediné co jí dělá problémy, je tělocvik.

Proto je ráda, když si pro ji ve vyučování někdo zavolá. Ale místo Arianny nebo Lease je zavolána Raquel, jedinou osobou, kterou by chtěla vidět. Raquel, její bývala 'zaměstnankyně' z MAZP ( Mezinárodní agentura pro zadržování paranormálů ) se rozhodla, že by chtěla Evie zpátky. Jenže co ona? Chce se vrátit tam, kde byla před půl rokem nebo dál žít svůj nový normální život?

V prvním díle se Evie dozvěděla, že není taková, za jakou se měla. Že není jen výjimečná, ale dokonce něco víc. Seznámila se s Leasem, jejím současným a úplně úžasným přítelem, který umí měnit podoby, bojovala s vílami, zachránila hromadu paranormálů a konečně získala svou zamykací skříňku. A i když se teď zdá všechno perfektní a konečně normální, tak Evie zjistila, že se nudí. Naštěstí díky Jackovi, nové postavě, se toto rychle změní.

Pokud jste četli první díl a tak jako mě vám hlavní hrdinka nesedla, tak se nebojte a zkuste i Nikdo není bez viny. I když se Evie nezměnila a stále je stejně sebestředná, tak příběh je celkově lepší a konečně se dozvídáme některé informace o Evelynině dětství a původu.

Stále si ale stojím za tím, že je kniha určena spíše pro mladší čtenářky a těm ostatní bude kniha připadat trochu sušší. Přesto se příběh čte lehce a občasné napínavé momenty udržují čtenáře v pozoru. Nudit se určitě nebudete.
Dávám 7 bodů z 10.
Děkuji nakladatelsví Fortuna Libri za poskytnutí recenzního výtisku. Knihu si můžete objednat na jejich internetových stránkách nebo na stránkách www.arara.cz.


1 komentář:

Děkuju za tvůj komentář :))