neděle 13. května 2012

Posuď knihu podle obalu (29)


Toto je nedělní meme od Syki. Jde o to vybrat si jeden obal knihy, publikovat k němu stručnou anotaci knihy a posoudit ho.Pravidla najdete zde.

Název: Past (Zahrada nesmrtelnosti 1)
Autor:  Lauren DeStefano
Nakladatelství :  Fortuna Libri
Rok vydání:  05/2012
Anotace:
Co kdybyste se dozvěděli, kdy – na den přesně – zemřete? Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti let a ženy dokonce jen dvaceti. V této bezútěšné době jsou mladé dívky unášeny a nuceny žít v polygamním manželství, aby odvrátily hrozbu, že lidstvo vymře.
Tento osud čeká i šestnáctiletou Rhine Elleryovou. Je unesena, aby se stala jednou z vyvolených nevěst a vstupuje do světa bohatství a privilegií. Přestože její manžel Linden k ní chová opravdové city, jediným cílem Rhine je útěk – chce najít svého bratra-dvojče a vrátit se domů. Ale Rhine se musí vypořádat s více problémy, než jak znovu získat svobodu. Lindenův excentrický otec je odhodlán najít protilátku na genetický virus, díky kterému mu hrozí ztráta syna, i když to znamená jít přes mrtvoly, aby prověřil své experimenty…

Názor na obálku:
Tahle obálka je nádherná. Dívka by sice potřebovala nového kadeřníka a možná i lepší šaty, ale ono se to ke knize i hodí. Asi to není podle obálky moc poznat, ale Past je dystopie a na GR hodnocena poměrně kladně. u nás by měla vyjít během května, to znamená, že květne bude dystopickým měsícem!
A ještě k té obálce, moc se mi líbí ty "čáry a kruhy", doufám tedy, že mají nějaký vyšší smysl a třeba ten ptáček bude mít v příběhu významnou roli :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))