neděle 1. dubna 2012

Posuď knihu podle obalu (23)

Toto je nedělní meme od Syki. Jde o to vybrat si jeden obal knihy, publikovat k němu stručnou anotaci knihy a posoudit ho.Pravidla najdete zde.

Název: Železný král
Autor:  Julie Kagawa
Nakladatelství :  Knižní klub
Rok vydání:  04/2012
Anotace:
První díl skvěle hodnocené „young adult“ série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Během záchranné mise se ukáže, že Meghan je dcerou mocného Letního krále a ona samotná je pro mnoho obyvatel říše cennou trofejí. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…

Názor na obálku:
Na Železného krále se těším opravdu hodně. Hlavně z toho důvodu, že knih o vílách u nás není mnoho a zrovna tato má skvělé ohlasy ze světa. Doufám, že mě nezklame :)
Jsem ráda, že nechali původní obálku, protože je krásná. V knihkupectví vás praští do očí a to je záruka dobrého prodeje. Ale trochu bych asi pozměnila to písmo. Možná by bylo lepší ho udělat trochu větší,, připadá mi nevýrazné. Ale jinak je celkový dojem moc pěkný :)

Knihu můžete koupit na www.arara.cz

7 komentářů:

 1. Na tuhle knihu už se dost těším:)

  OdpovědětVymazat
 2. S tvojím názorom na obálku súhlasím, je pekná, len ten nápis trochu zaniká. Knihu si niekedy plánujem prečítať (hádam ešte tento rok xD), neviem, v angličtine alebo počkám na preklad... Uvidím.:)

  OdpovědětVymazat
 3. Na knížku se rozhodně těším, obálka je poutavá. U takových nových fantasy knížek se často opravdu bojím, jestli nezklamou. Ale originální obálku vždy ocením. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ja sa tiež teším na knihu a som rada, že zachovali pôvodnú obálku. Keby to tak robia pri každej :)

  OdpovědětVymazat
 5. Na Železného Krále se opravdu neskutečně těším! :D Obálka je nádherná a anotace jakbysmet :D

  OdpovědětVymazat
 6. Moc se na tuhle knížku těším, už jenom kvůli toho, že ta obálka je prostě úžasná! :-) ale taky neznám moc knížek o vílách ;-)

  OdpovědětVymazat

Děkuju za tvůj komentář :))