neděle 18. března 2012

Posuď knihu podle obalu (21)


Toto je nedělní meme od Syki. Jde o to vybrat si jeden obal knihy, publikovat k němu stručnou anotaci knihy a posoudit ho.Pravidla najdete zde.

Název: Rudá pyramida
Autor:  Rick Riordan
Nakladatelství :  Fragment
Rok vydání:  03/2012
Anotace:
První díl nové trilogie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)!Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat!Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích.Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových.

Názor na obálku:
Ehm,... fuj? Ale jako vážně? Proč si myslí, že by si někdo něco takového kupoval? Ony celkově Riordanovi -české- obálky jsou nehezké. Ještě že píše tak dobře, protože jinak nevím, kdo by si jeho knihy kupoval. Tady u této knihy by pozadí ještě šlo, ale proč tam dávají takové odpuzující postavy? Kdyby ponechali originální obálku, udělali by lépe.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))