neděle 11. března 2012

Posuď knihu podle obalu (20)

Toto je nedělní meme od Syki. Jde o to vybrat si jeden obal knihy, publikovat k němu stručnou anotaci knihy a posoudit ho.Pravidla najdete zde.

Název: Tak padne náš svět
Autor: Megan Crewe
Nakladatelství :  Egmont
Rok vydání:  03/2012
Anotace:
Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví.
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.
Názor na obálku:
Jé, miluju dystopii a tahle kniha vypadá opravdu dobře. Jak obálka tak i anotace. Takže jakmile nastřádám penízky, utíkám do knihkupectví! :D A co se týče obálky, tak tady platí, že v jednoduchosti je krása. A navíc tmavě žlutá až oranžová se na knihách moc často nevidí a tahle určitě oživí vaši knihovnu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))