neděle 4. března 2012

Posuď knihu podle obalu (19)

Toto je nedělní meme od Syki. Jde o to vybrat si jeden obal knihy, publikovat k němu stručnou anotaci knihy a posoudit ho.Pravidla najdete zde.

Název: Povolání: Zaklínačka
Autor: Olga Gromyko
Nakladatelství :  Zoner Press
Rok vydání:  02/2012
Anotace:
Fantasy dobrodružství o mladé zaklínačce, která se umí ohánět lépe slovy než mečem a dar použití magie dostala snad od všech sudiček.
Volha Redná, osmnáctiletá studentka praktické magie, dostane za úkol vydat se do upírského panství a zjistit, co je pravdy na hlášení o tamním výskytu krvelačného netvora. Podivné je, že takovým úkonem byla pověřena právě ona, ne nějaký jiný, zdatný zaklínač. Navíc prostředí plné upírů není právě ideálním místem pro mladou dívku… Hlavní hrdinka má ovšem dvě silné zbraně: talent pro magii a ostře nabroušený jazyk. Nezalekne se skoro ničeho – ani partičky nabroušených upírů, ani podivné příšery, která ji chce sežrat, ani protivného profesora. Snad jen ta zápočtová práce, co musí napsat, jí dělá vrásku na čele.
Humorná fantasy o drzé mladé zaklínačce je napsána svižným jazykem, čtenáře snadno zaujme a pobaví. Sympatická hlavní hrdinka je nosným pilířem celého příběhu, vyšperkovaného vtipnými dialogy a dobrodružnou zápletkou. Nejedná se o následovnici ani Harryho, ani Geralta… je tu prostě Volha.
Názor na obálku:
Tahle obálka je opravdu nádherná. Odstíny fialové doplněné tmavě žlutou vypadají úžasně. Snad i stejně dobrý bude i příběh, který mi podle anotace přijde hodně zajímavý. Odvážných mladých hrdinek není nikdy málo, že? Zvlášť pokud se s ní můžeme aspoň na chvíli ztotožnit a cítit se výjimečně. To hned zvedne náladu :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))