středa 4. ledna 2012

Recenze: Čarodějnice z Hex Hall

Autor: Rachel Hawkinsová
Vyšlo: 11/2011
Nakladatel: Knižní klub
Žánr: fantasy, čarodějnice, víly, lykantropové,...
Anotace:
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…
                                                                                                                        

Sophie je čarodějnice. Už od svých dvanácti let umí kouzlit, jenže se jí to moc nedaří. Kouzla, které udělá se většinou nevyvedou tak, jak by si přála. Proto je poslána na internátní školu, kde jsou podobní lidé jako ona. No, lidé. Kromě čarodějnic navštěvují nápravné zařízení Hecate Hall i lykantopové a víly. A právě tady musí až do svých osmnácti zlepšovat své kouzelné umění.
Přestože je Hex Hall útlá knížka, nic jí neschází. Humor, láska, nadpřirozeno i akce a trochu hororové prvky. Není to žádné veledílo, ale pro pobavení a uvolnění je ideální. Konečně je tu další příjemná četba o čarodějnicích a podobných ,,monstrech". I hlavní zápletka je jednoduchá, bez hlubšího smyslu, ale v jednoduchosti je krásna, ne? Proto i moje recenze bude patřit k těm kratším.

 Takhle se mě snažily přesvědčit? Podívej! Jsme fakt děsivé! Pojď být taky děsivá!

Sophie nikdy nepoznala svého otce, přestože právě od něho získala své schopnosti. Žila jen s matkou, která sice něco málo o kouzelnících ví, ale o rodokmenu z otcovi strany Sophie nic neví. Ta se to dozvídá z úst ředitelky Hex Hall, ale všechny kousky skládačky do sebe zapadnou až na konci knihy.
V žádné knize pro puberťáky nesmí chybět sexy kluk. Jako ve většině knížek určené pro dívky je i tady hlavní klučičí hrdina nejkrásnější na škole a shodou okolností chodí se Sophiinou neúhlavnější sokyní. Bohužel i Archer má tajemství, která mohou ublížit. A dalším krasavcem je Cale, který se v knize příliš neobjevoval, ale snad se to v dalších dílech změní. Je mi dokonce ještě sympatičtější než Archer.
V knize je mnoho humorných hlášek a scének, i když některým to nemusí být příjemné. Celkově je Sophie sympatická a to, že bere s klidem že její spolubydlící je lesbická upírka Jenna, jí přináší body navíc. Nevěří, že je to ona, kdo zavraždil její předchozí spolubydlící Holly. Ta společně s Elodii, přítelkyní Archera, Annou a Chaston patřila do covenu temných čarodějnic. Jednoho dne ji ale nalezli, jak leží ve vaně s dvěma dírkami na krku a úplně bez krve. Hlavní podezřelou se právě stala Jenna, která je díky nápravnému programu jediná upírka na škole. Ta to ale popírá.
Pokud si chcete vychutnat mladou fantasy bez zbytečných nudných scén, zvolte Čarodějnice z Hex Hall. Tato knížka, kterou budete mít velmi rychle přečtenou vás naladí na pozitivní notu. Pokud od ní budete čekat jen příjemné pobavení, určitě vás nezklame.
Dávám 10 bodů z 10.

9 komentářů:

 1. Moc hezká recenze a krásný vzhled :) Můžu se zeptat, co máš za font v textu? :)

  OdpovědětVymazat
 2. Víš, že ani nevím :D Tohle není moje silná stránka...:D

  OdpovědětVymazat
 3. Obálka vypadá super, koukala jsem na ni na goodreads a docela jsem o čtení uvažovala :) Tahle recenze vypadá pozitivně, i když nevím nevím, jestli se tou odpočinkovou literaturou nezačínám v poslední době zásobovat až příliš :D :)

  Máš to tu mimochodem strašně hezký - ty recenze jsou krásně graficky upravený a moc dobře se čtou :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tahle kniha se mi děsně moc líbila :).. těším se na další díl :)

  OdpovědětVymazat
 5. Myanmar: Taky mám té odpočinkové nějak moc, ale když to budu prokládat něčím vážnějším, tak to snad nevadí :D. A děkuju, pochvala vždy potěší :)
  Lili.en: Taky se už nemůžu dočkat ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Moc se milíbí ty obrázky. Asi bych si už měla koupit tuhle knížku- vypadá fakt dobře.

  OdpovědětVymazat
 7. Páni :) Podle obálky vypadá kniha doopravdy skvěle. Zařazuji do knih, které si rozhodně musím přečíst.

  OdpovědětVymazat
 8. Chcela som si ju kúpiť ale nevedela som či by to stálo za to a tvoja recenzia mi pomohla k záveru že áno:) Ďakujem:)

  OdpovědětVymazat
 9. na tvym blogu se mi opravdu líbí tvůj design ;) knížka mě moc nezaujala, ale recenzi máš ohromnou... mohla by ses mi juknout na můj blog, takže doufám, že si na to najdeš čas, protože bych potřebovala něčí názor...
  watchfilmandserial.blogspot.cz ....a kdyžtak mi napiš na mail (kubikova.sarinka@seznam.cz) či blog... :))

  OdpovědětVymazat

Děkuju za tvůj komentář :))