neděle 15. ledna 2012

Posuď knihu podle obalu (12)

Toto je nedělní meme od Syki. Jde o to vybrat si jeden obal knihy, publikovat k němu stručnou anotaci knihy a posoudit ho.Pravidla najdete zde.

Název: Čísla 2: Chaos
Autor: Rachel Wardová
Nakladatelství :  Egmont
Rok vydání:  11/2011
Anotace:
Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku, kam zapisuje informace o lidech, s nimiž se setká, a jejich čísla. Na stránkách se neustále opakuje číslo 112027. Je jasné, že ten den se stane v Londýně katastrofa velkého rozsahu, při níž zemřou tisíce lidí. Osudné datum se neodvratně blíží a Adam se trápí čím dál víc. Neví, co má dělat. Neví, jak varovat lidi, aby Londýn opustili a zachránili si životy. Neodvažuje se o tom nikomu říct, bojí se, že by mu nikdo nevěřil. Ale není sám, kdo o katastrofě ví nebo ji alespoň tuší. Jeho spolužačku Sáru pronásleduje několik měsíců děsivý sen. Vidí Londýn v plamenech, bortící se budovy, mrtvé a zraněné v sutinách. Sára utíká z domova a Adam ji hledá, až ji konečně objeví v jednom squatu. Společně přemýšlejí, jak katastrofě zabránit a jestli je to vůbec možné. Podaří se jim najít způsob, jak lidi varovat? Pokusí se o to? A bude jejich úsilí vůbec k něčemu?

Názor na obálku:
Obálka prvního dílu se mi nelíbila. Nevím proč, ale vždy když se na ní podívám, připomíná mi ČT1. Druhý díl, na rozdíl od prvního, je mnohem hezčí a tajemnější. Více se k této sérii hodí. Chaos jsem ještě nečetla, ale jakmile se mi dostane do ruky, neváhám a přečtu si ji. Pokud jste ji neviděli naživo, tak ty malý čísílka jsou stříbrná a pěkně se lesknou, další bod k dobru :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))