neděle 18. prosince 2011

Posuď knihu podle obalu (9)

Toto je nedělní meme os Syki. Jde o to vybrat si jeden obal knihy, publikovat k němu stručnou anotaci knihy a posoudit ho.Pravidla najdete zde.

Název: Temný ráj
Autor: Patrick Ness
Nakladatelství :  Jota
Rok vydání:  11/2011
Anotace:
Po napínavém závěru prvního dílu Hlas nože se třináctiletý Todd Hewitt probouzí jako vězeň ve vesmírné kolonii Nový Prentisstown, bývalém Havenu, jenž padl do rukou dobyvačného diktátora a samozvaného prezidenta Prentisse. Také Toddova přítelkyně Viola skončila v zajetí a Todd se rozhodne, že ji najde a zachrání. Musí však svůj záměr držet v přísné tajnosti, což nesmírně ztěžuje Hluk, který je od války s domorodci prokletím Nového světa, neboť vyzrazuje myšlenky. Zdá se však, že vynalézavý Prentiss objevil způsob, jak Hluk zkrotit, a to nejen u sebe, ale i svých pochopů, Toddových věznitelů. V této knize se z nepřátel stávají přátelé a z přátel nepřátelé. Tempo není tak zběsilé jako v knize první, nicméně čtenáři se stejně svírá žaludek. Okolnosti nutí Todda k činům, které by nikdy předtím nedělal, a začíná tak poněkud ztrácet sám sebe. Věci přestávají být černé a bílé, přičemž odstíny šedi mohou být velmi nebezpečné. Jedno však o Toddovi víme – je silný. A v jádru dobrý. Na tom se nemůže nic změnit. Nebo snad ano? Příběh Todda a Violy vás opět zcela uchvátí. Snaha dvou mladých lidí po opětovném shledání v podmínkách krutého, nelidského světa se knihou vine jako červená nit. Milovníci dobré sci-fi se budou těšit na další pokračování této svižné a imaginativní série.
Názor na obálku:
První díl Hlas nože (moje recenze zde) byl úžasný, hodně akční a originální. Stylem brutality odpovídal Hunger games, takže pokud se vám HG série z tohoto ohledu nelíbila, je zbytečné, abyste četli tuto.
Sama mám zelené oči, proto už jen tím si mě tato obálka získala. Dívka bude asi Viola, první opačné pohlaví, které Todd kdy spatřil. Osobně se mi asi víc líbila první obálka, protože na ní byl Manchee. Tento pes je moje srdeční záležitost :))

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za tvůj komentář :))