neděle 23. října 2011

Posuď knihu podle obalu (1)

Toto je nedělní meme os Syki. Jde o to vybrat si jeden obal knihy, publikovat k němu stručnou anotaci knihy a posoudit ho.Pravidla najdete zde.


Název: Nazí
Autor: Iva Procházková
Nakladatelství : Paseka
Rok vydání: 2009
Anotace:
Nazí je román o dospívání. Horké léto, Berlín, ochočená evropská příroda na českosaském pomezí - to jsou kulisy příběhu, který není vyprávěn zrovna lineárním způsobem. Pět mladých lidí se - každý jinak - ocitlo na rozcestí. Ať chtějí nebo ne, musejí se rozhodnout, kudy dál. Jejich cesty se někdy protínají, někdy běží paralelně, jindy se míjejí. Aniž by o tom věděli, kladou si identické otázky, řeší podobné problémy. Vlastně jde o příběhů pět, které ale teprve dohromady dávají smysl a vypovídají o jedné jediné veličině, známé i neznámé: dnešní dozrávající generaci.
Román je nominován na Německou cenu za literaturu pro mládež (Deutscher Jugendliteraturpreis).

Názor na obálku: 
Moc často knížky od českých spisovatelích nečtu, ale tahle mě zaujala.
Miluju vodu, a proto si mě tato obálka získala. Ladí s názvem, a tak to má být. Ve vodě se totiž nejlépe cítíme nazí :D. Jsem ráda za kontrast barvy písma a růžové květiny v rohu s temnou vodou, protože aspoň barvy pěkně vyniknou. Anotace čtu minimálně, protože někdy prozrazují až příliš moc děje, ale tady jsem udělala vyjímku. Touhle stránkou mě zas až tak úplně nezaujala, ale přečtu si ji :)


2 komentáře:

  1. Vynikající kniha!!!!! Vřele doporučuji. Jedna z nej, co jsem kdy četla :)

    OdpovědětVymazat
  2. Opravdu? Tak to jsem ráda, nedávno jsem si ji přinesla domů z knihovny. Doufám, že mě nezklame.

    OdpovědětVymazat

Děkuju za tvůj komentář :))